Motoryzacja

Ciekawostki ze świata motoryzacji

  • 25 listopada, 2023
  • 2 min read

Ciekawostki ze świata motoryzacji

Motoryzacja to jeden z najbardziej interesujących tematów, którym pasjonuje się wielu ludzi na całym świecie. Wraz z rozwojem technologii i postępem w dziedzinie samochodów, pojawia się coraz więcej ciekawych informacji dotyczących tego tematu. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek ze świata motoryzacji.

Najszybszy samochód na świecie

Jedną z najbardziej interesujących ciekawostek ze świata motoryzacji jest fakt, że najszybszym samochodem na świecie jest Bugatti Chiron Super Sport 300+. Ten samochód może osiągnąć prędkość aż 490 km/h! Jest to naprawdę imponująca liczba, szczególnie biorąc pod uwagę, że samochody produkowane są z myślą o bezpieczeństwie.

Bugatti Chiron Super Sport 300+ jest naprawdę wyjątkowym samochodem. Ma 8-litrowy silnik W16 o mocy 1500 KM i skrzyni biegów 7-biegowej. Samochód waży ok. 1,8 tony i ma aerodynamiczny kształt, co pozwala mu osiągać tak wysokie prędkości.

Najdroższy samochód na świecie

Kolejną ciekawostką ze świata motoryzacji jest fakt, że najdroższym samochodem na świecie jest Bugatti La Voiture Noire. Ten samochód został sprzedany za rekordowo wysoką cenę 11 milionów euro! Jest to naprawdę imponująca suma pieniędzy.

Bugatti La Voiture Noire ma 6-litrowy silnik W16 o mocy 1500 KM i skrzyni biegów 7-biegowej. Samochód waży ok. 1,8 tony i ma aerodynamiczny kształt, co pozwala mu osiagać wysokie prędkości. Dodatkowo posiada on unikalne elementy stylistyczne, które czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Najstarszy samochód na świecie

Ostatnią ciekawostką ze świata motoryzacji jest fakt, że najstarszy działajacy samochód na świecie to Benz Patent Motorwagen z 1886 roku. Ten samochód był pierwszym pojazdem naprawde opartym na silniku spalinowym.

Benz Patent Motorwagen ma 3-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 0,75 KM i skrzyni biegów 2-biegowej. Samochód waży ok. 350 kg i ma prostokatny kształt, co pozwala mu osiagać przykladowo do 25 km/h. Jest to naprawde imponujace biorac pod uwage starosc tego pojazdu.

About Author

Redakcja

Leave a Reply