Elementy w infrastrukturze miejskiej czyli podjazdy na wózki inwalidzkie

podjazd na wozki inwalidzkie

Infrastruktura miejska nie może się obyć bez podjazdów na wózki inwalidzkie. W przestrzeni miejskiej ten rodzaj ułatwień jest niezbędne dla funkcjonowania części społeczeństwa.

Gdzie znajdują się podjazdy na wózki?

Podjazdu na wózki inwalidzkie należy szukać przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej. Tego typu miejsca powinny zostać przystosowane do funkcjonowania w nich osób niepełnosprawnych ruchowo. Tego typu podjazdy na wózki inwalidzkie muszą być przygotowane w specjalny sposób. Bardzo często można je spotkać również w przypadku kawiarni czy innych obiektów miejskich obiektów. Niewyobrażalne jest również, aby podjazdy dla wózków inwalidzkich nie znajdowały się na blokowiskach. W tego typu miejscach nie ma możliwości, aby osoba niepełnosprawna poradziła sobie w jakikolwiek inny sposób.

Najtańszy sposób na dostosowanie przestrzeni

Podjazdy na wózki inwalidzkie są najprostszym sposobem na to, aby daną przestrzeń przystosować do funkcjonowania osoby niepełnosprawnej ruchowo. Koszt tego typu podjazdów jest niewielki w stosunku do innych rozwiązań.

Jeżeli chodzi o pojawianie się wind dla osoby niepełnosprawnej to należy założyć, że koszt jej budowy jest zdecydowanie wyższy aniżeli montaż podjazdów. Stąd też najczęściej znaleźć można, w przestrzeni publicznej, właśnie tego typu elementy.

Czy sprawdzają się w praktyce?

Warto byłoby zastanowić się nad tym czy podjazdy na wózki inwalidzkie sprawdzają się w praktyce. Rozwiązanie to znacznie ułatwia życie osobom niepełnosprawnym ruchowo. Mogą oni poczuć się samodzielnymi. Nie muszę już prosić o to, aby na każdy spacer wyprowadzać ich poza teren danego budynku. Było to szczególnie uciążliwe jeżeli chodzi o opuszczanie bloku i samego blokowiska. Bardzo często zdawało się bowiem, że osoba niepełnosprawna ruchowo nie była w stanie samodzielnie opuścić budynku.

Podjazdy dla osób niepełnosprawnych ruchowo dały więc możliwość samodzielnego poruszania się wszędzie tam, gdzie osoba niepełnosprawna sobie tego życzyła. Nie musiała już prosić o pomoc obcych ludzi, którzy nie zawsze byli chętni do jej udzielania.

Montaż podjazdów dla wózków inwalidzkich

Atutem podjazdów dla wózków inwalidzkich niewątpliwie jest ich szybki montaż. Tego typu elementy montowane są szybko i sprawnie. W większości przypadków okazuje się, że pojawienie się podjazdu dla wózków inwalidzkich to kwestia jednego dnia. Osoba niepełnosprawna może więc bardzo szybko cieszyć się ze swojej wolności. Dzięki tego rodzaju udogodnieniom ma możliwość swobodnego poruszania się.